Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Przeprowadzka z psem. Jak ją zaplanować?

  • Data: 2022-12-16 18:20:37
  • Kategoria:
Przeprowadzka z psem. Jak ją zaplanować?

Właściciele zwierząt doskonale wiedzą, że nowe sytuacje nie zawsze bywają komfortowe dla domowych pupili. Przeprowadzka z psem do nowego domu lub mieszkania wymaga odpowiednich przygotowań. Jakich? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Jak pies znosi przeprowadzkę?

Jeżeli zastanawiasz się, jak przygotować kota do przeprowadzki lub ułatwić ten proces swojemu ukochanemu psu, musisz zrozumieć, że zmiana miejsca zamieszkania jest stresująca nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojego zwierzęcia. Oczywiście, to jakim doświadczeniem będzie dla psa przeprowadzka zależy w dużej mierze od indywidualnego charakteru zwierzęcia oraz Twojego postępowania. Właśnie dlatego, warto zastanowić się z odpowiednim wyprzedzeniem nad tym, co można zrobić, żeby zredukować stres, jaki ewentualnie będzie odczuwało Twoje zwierzę.

Jak wyprowadzić się z psem, żeby zminimalizować stres?

Pies a przeprowadzka – o czym warto pamiętać? Przeprowadzka psa z domu do bloku lub odwrotnie powinna być umiejętnie zaplanowana. Przede wszystkim, postaraj się tak zorganizować wszystkie prace, żeby pies jak najmniej odczuł to, co się dzieje. Przeprowadzka zazwyczaj jest związana z koniecznością spakowania rzeczy, przetransportowania ich w nowe miejsce i rozpakowania w kolejnym domu/mieszkaniu. Na to potrzeba czasu, ale nie próbuj wygospodarować go kosztem chwil spędzonych z Twoim pupilem. Wręcz przeciwnie, zadbaj o to, żeby utrzymać Wasze dotychczasowe zwyczaje i rutynę. Właśnie dlatego, przygotowania do przeprowadzki zacznij z wystarczającym wyprzedzeniem i postaraj się tak rozłożyć zadania, żeby znaleźć czas dla swojego psa.

Co możesz zrobić, żeby pies po przeprowadzce poczuł się jak „u siebie”? Postaraj się nie ulegać magii przeprowadzki i nie wymieniaj mu wszystkich zabawek, legowiska itp. Przeprowadzka zwykle jest związana z pokusą kupowania nowych rzeczy, ale dla psa może być bardzo ważna dostępność starych akcesoriów w nieznanych dotąd otoczeniu.

Przeprowadzka z psem za granicę

W Twoich planach jest przeprowadzka za granicę razem z psem? Niezależnie od tego, czy czeka Cię przeprowadzka z psem do Niemiec, czy do jakiegokolwiek innego kraju, zwróć uwagę na to, jakich formalności koniecznie musisz dopełnić. Lista tych formalności będzie nierozerwalnie związana z tym, do jakiego kraju się przenosisz. Zwróć uwagę na to, żeby informacje na temat wymaganych dokumentów, czynności itp. zebrać z odpowiednim wyprzedzeniem. To da Ci czas na załatwienie wszystkiego co niezbędne.

REASUMUJĄC: przeprowadzka z psem wymaga odpowiednich przygotowań. Nie zapominaj, że jeśli dla Ciebie zmiana miejsca zamieszkania może wiązać się ze stresem, dla Twojego psa również. Właśnie dlatego, miej na uwadze sposoby na ułatwienie pupilowi całego procesu przeprowadzki.

Tagi:
telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!