Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Co zabrać ze sobą do akademika?

  • Data: 2022-12-16 18:25:12
  • Kategoria:
Co zabrać ze sobą do akademika?

Studia to ważny etap w życiu młodego człowieka i bardzo często czas pierwszej wyprowadzki z domu rodzinnego. Nie masz pojęcia, co zabrać na studia, żeby praktycznie przygotować się do czekających Cię wyzwań? Wyprowadzka na studia wcale nie musi być trudna. Podpowiemy Ci, co powinno znaleźć się na Twojej liście rzeczy potrzebnych do akademika.

Rzeczy potrzebne na studia: stwórz listę!

Jeżeli w Twoich planach jest przeprowadzka na studia, na pewno zastanawiasz się, co musisz ze sobą wziąć do akademika. W związku z tym, bardzo pomocna może okazać się lista rzeczy potrzebnych na studia. Spisanie jej na kartce ułatwi nie tylko kompletowanie niezbędnej „wyprawki”, ale również późniejsze pakowanie. Taką listę dotyczącą tego, co wziąć na studia, możesz też stworzyć w telefonie, żeby na wszelki wypadek mieć ją zawsze przy sobie. Oczywiście, nie zapominaj, że to co należy zabrać ze sobą planując przeprowadzkę na studia jest w dużej mierze uzależnione od tego, gdzie zamierzasz zamieszkać – w wynajętym mieszkaniu, u rodziny, czy w akademiku.

Co koniecznie musisz wziąć do akademika?

Nie masz pojęcia, co zabrać ze sobą do akademika? Przede wszystkim, rzuć okiem na stronę internetową akademika, w którym będziesz mieszkać. Możliwe, że zostały na niej wypisane rzeczy, które koniecznie musisz mieć ze sobą. Jeżeli nie ma na niej żadnych informacji, a Ty nadal nie wiesz, co zabrać na studia do akademika, zadzwoń do obsługi domu studenckiego i zapytaj o wskazówki. Lista rzeczy potrzebnych w czasie przeprowadzki na studia powinna jednak zawierać kilka podstawowych akcesoriów, bez względu na to, w jakim akademiku zamieszkasz. Jakie rzeczy w takim razie zabrać do akademika?

  • POŚCIEL. Lista rzeczy do zabrania na studia wcale nie musi być długa, ale pościel to jeden z jej najważniejszych elementów. Oczywiście, wcześniej upewnij się, jaki rozmiar będzie Ci potrzebny. Na wszelki wypadek, do akademikowej „wyprawki” zapakuj dwa komplety pościeli, co pozwoli Ci na bezproblemową zmianę.
  • ZASTAWA STOŁOWA. Rzeczy potrzebne do akademika obejmują również zastawę stołową. Sztućce, miseczka do zupy, płaski talerz – to podstawa. Podobnie jak w przypadku pościeli, postaraj się zabrać ze sobą dwa lub trzy komplety, unikniesz konieczności mycia naczyń po każdym posiłku.
  • RĘCZNIK. Co zabrać na studia do mieszkania lub akademika? Ręczniki. Kilka czystych ręczników o różnej wielkości to absolutna podstawa Twojego ekwipunku.
  • MISKA. W murach akademika może Ci się bardzo przydać zwyczajna plastikowa miska, jaką za kilka złotych kupisz w większości supermarketów. Dlaczego warto się w nią wyposażyć? W misce będziesz mogła/mógł zrobić niewielkie pranie lub umyć kilka naczyń.
  • GARNKI. Jeżeli nie wiesz, co wziąć ze sobą na studia do akademika, na liście koniecznie zapisz garnki, patelnie i podstawowe przyrządy kuchenne, takie jak durszlak, drewniana szpatułka czy łyżka do nalewania zupy. Wielkość garnków dostosuj do swoich potrzeb, ale celuj raczej w mniejsze modele, zwłaszcza jeśli zamierzasz gotować tylko dla siebie.

REASUMUJĄC: jeżeli czeka Cię wyprowadzka na studia do akademika i zastanawiasz się, co ze sobą zabrać, skup się na pościeli, zastawie stołowej, ręcznikach i podstawowych garnkach. W takim przypadku bardzo pomocne może się okazać stworzenie listy zakupów.

Tagi:
telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!