Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Jak pakować ubrania do przeprowadzki, żeby ułatwić ten proces?

  • Data: 2022-12-16 18:24:29
  • Kategoria:
Jak pakować ubrania do przeprowadzki, żeby ułatwić ten proces?

Macie w planach przeprowadzkę? Najprawdopodobniej staniecie więc przed wyzwaniem, jakim jest konieczność spakowania wszystkich ubrań. Co zrobić, żeby zauważalnie ułatwić sobie ten proces? Podpowiemy Wam, o czym musicie pamiętać. Pakowanie ubrań wcale nie jest takie trudne!

W co pakować ubrania przy przeprowadzce?

Zanim zaczniecie się zastanawiać, jak składać koszulki, żeby się nie pogniotły w czasie transportu, przemyślcie do czego właściwie spakujecie ubrania na czas przeprowadzki. Najprostszym wyborem będą oczywiście zwyczajne przeprowadzkowe kartony. Wybierajcie mocne, odporne pudełka, ale mimo wszystko starajcie się ich nie przeładowywać. Pakowanie ubrań w czasie przeprowadzki rozłóżcie na kilka dni, dzięki temu unikniecie niepotrzebnego pośpiechu.

Nie macie pojęcia, jakie sposoby na pakowanie ubrań mogą Wam się w praktyce przydać? Po pierwsze: przyjmujcie konkretny system pakowania. W tym przypadku wiele zależy od tego, jakie rozwiązanie będzie dla Was najwygodniejsze. Oddzielnie możecie pakować swoje ubrania, ubrania współmałżonka, dzieci itp. Każdy karton dokładnie opiszcie, dzięki czemu już w czasie przeprowadzki będziecie mogli wstawiać je do odpowiedniego pomieszczenia. 

Jak składać ubrania do walizki?

Zastanawiacie się, jak składać ubrania, żeby się nie pogniotły? Jeśli dysponujecie pustymi walizkami, część ubrań w czasie przeprowadzki możecie spakować właśnie do nich, dzięki czemu zminimalizujecie ilość potrzebnych kartonów. Ciekawym sposobem na zmniejszenie ryzyka powstania zagnieceń będzie rolowanie ubrań do walizki. Zrolowane ubrania nie będą miały zagnieceń w miejscach, w których zostały złożone. Składanie ubrań do walizki w formie rolowania jest również metodą na zaoszczędzenie potrzebnego miejsca.

Próżniowe pakowanie ubrań

Wiecie już, jak pakować ubrania do kartonów i walizek, ale to nie jedyna opcja, którą macie do dyspozycji. Jeżeli zależy Wam na oszczędności miejsca możecie zdecydować się na pakowanie części ubrań w worki próżniowe. Dlaczego warto to robić? Próżniowe pakowanie ubrań i pościeli to duża oszczędność miejsca, która w czasie przeprowadzki ma szczególne znaczenie.

Jak pakować ubrania, żeby się nie pogniotły?

Wyżej wspomnieliśmy, że składanie ubrań w rulon może zminimalizować ryzyko powstania zagnieceń. Jak w takim razie spakować koszule, żeby się nie pogniotły? Koszule, marynarki, sukienki wizytowe i inne szczególnie podatne na powstawanie zagnieceń ubrania możecie powiesić na wieszaku, zakładając na ubrania specjalne pokrowce i przewieźć, na przykład położone na płasko na tylnym siedzeniu samochodu, tak żeby nie zasłaniały okien. Dzięki temu nie będziecie musieli zastanawiać się, jak składać koszulki do walizki, żeby po wyjęciu można było je założyć i jak spakować ubrania, żeby się nie pogniotły.

Co musicie zapamiętać pakując ubrania?

  • Wyposażcie się w potrzebną liczbę kartonów. Przyda Wam się kilka pudełek „na zapas”, dzięki czemu nie będziecie musieli przerywać pakowania.
  • Pakowanie ubrań w rulon to świetna metoda na to, żeby zmieścić je do walizki. Walizka może zresztą doskonale zastąpić kartonowe pudełko, dlatego jeśli dysponujecie pustymi walizkami – wykorzystajcie je!
  • Analizując sposoby na pakowanie ubrań, nie zapominajcie o workach próżniowych, które pozwolą Wam zaoszczędzić miejsce w pojeździe transportującym Wasze rzeczy.
Tagi:
telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!