Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Od czego zacząć przeprowadzkę mieszkania?

Od czego zacząć przeprowadzkę mieszkania?

Przeprowadza to trudny temat. Na samym początku jesteśmy podekscytowani nadchodzącymi zmianami oraz zamieszkaniem w nowym domu. Kiedy tylko zabieramy się za pakowanie, okazuje się, że nie jest to wcale łatwy proces. Jak zaplanować przeprowadzkę, aby przebiegła ona sprawnie i przede wszystkim bezstresowo?

Pogrupowanie

Kiedy już podejmiemy decyzję o przeprowadzce, warto na bieżąco pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, a resztę pogrupować. Im szybciej zrobimy selekcję, tym będziemy mieli mniejszą ilość zbędnych rzeczy do przetransportowania. Podobnie dobrym rozwiązaniem jest wyjedzenie zapasów z szafki i zamrażalnika. Nie ma sensu wozić ze sobą kilku kilogramów cukru, mąki, czy dużych opakowań makaronu. Nie są to lekkie rzeczy, a wszystkie dodatkowe kartony wydłużają czas przeprowadzki. Ponadto warto gromadzić materiały, które są niezbędne do przeprowadzki. Popytaj w supermarkecie, czy nie mają nadmiaru kartonów. Podobnie przed przeprowadzką nie wyrzucaj starych gazet. Będą niezastąpione podczas pakowania kubków i talerzy.

Firma przeprowadzkowa

W międzyczasie warto zacząć poszukiwania firmy przeprowadzkowej. Po wstępnej selekcji będziemy już wiedzieli, ile mamy rzeczy do przewiezienia do nowego mieszkania. Ta informacja pozwoli nam oszacować koszty przeprowadzki oraz zarezerwować sobie konkretny termin. Pamiętajmy, że przeprowadzamy się raz na jakiś czas i warto zapłacić więcej fachowcom, którzy słuchają uwag Klientów, dbają o powierzone sprzęty i bez problemu wszystko wniosą na górę. Z tego względu polecam jak najwcześniej znaleźć odpowiednią firmę przeprowadzkową. Im bliżej tego dnia, tym więcej czasu będziemy chcieli poświęcić na pakowanie i ewentualne sprzątanie.

Pakowanie rzeczy nieużywanych na co dzień

Przy planowaniu przeprowadzki, warto zacząć od rzeczy, które nie są nam potrzebne codziennie. Wszelakie dekoracje świąteczne, zastawa i zimowe lub letnie rzeczy powinno zostać w pierwszej kolejności zapakowane. Najlepiej zabrać się za to kilka tygodni przed.

Rzeczy na pierwszy dzień

Planując przeprowadzę zapakuj od razu pudło rzeczy na pierwsze dni. Rozpakowanie wszystkich walizek może trochę zająć. Oszczędzisz sobie nerwów mając pod ręką kosmetyki, ubrania, które używasz codziennie czy ładowarkę do telefonu. Taki karton najlepiej dopakować tuż przed wyprowadzką.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią zaplanowanie całej przeprowadzki, która przebiegnie sprawnie i spokojnie. Chętnie przeczytamy o Waszych sposobach na bezstresową przeprowadzkę do nowego mieszkania.

 

 

 

telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!