Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Przeprowadzka na wieś: tak czy nie?

  • Data: 2022-12-16 18:21:37
  • Kategoria:
Przeprowadzka na wieś: tak czy nie?

Chcesz zmienić otoczenie? Marzy Ci się przeprowadzka z miasta na wieś? Dowiedz się, jak zaplanować takie przedsięwzięcie i czy rzeczywiście ma ono sens! Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, które mogą Ci pomóc.

Czy warto wyprowadzić się na wieś?

Czy w praktyce przeprowadzka z Warszawy na wieś lub z jakiegokolwiek innego miasta ma sens? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam(a). Jedno jest pewne – nie podejmuj pochopnych decyzji, pod wpływem zachwytu wiejską przyrodą. Musisz mieć pewność, że po przeprowadzce nadal będziesz mogła/mógł funkcjonować w sposób, który Cię satysfakcjonuje. Co warto mieć na uwadze, jeśli planuję się wyprowadzkę z miasta na wieś? Po pierwsze: odległość od najbliższego miasta i kwestię dojazdu do pracy. Czas dojazdu sprawdzaj w różnych godzinach dnia, również w tych najbardziej zakorkowanych. Dzięki temu zyskasz prawdziwy obraz sytuacji.

Po drugie: jeśli masz dzieci, zorientuj się, jak wygląda kwestia szkolnictwa. To, gdzie znajduje się najbliższy żłobek, przedszkole lub szkoła ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania rodziny. Miej też na względzie kwestie ewentualnego dojazdu na zajęcia dodatkowe, jeśli dziecko na takie uczęszcza.

Po trzecie: sprawdź, gdzie jest najbliższy sklep. Oczywiście, możesz założyć, że większe zakupy będziesz robić raz na tydzień, więc dojazd nawet kilka czy kilkanaście kilometrów do sklepu nie powinien być wówczas problemem, ale na co dzień bliskość sklepu również jest wskazana, jeśli, na przykład, zabraknie Ci jakiś podstawowych produktów.

Po czwarte: przedyskutuj decyzję z całą rodziną. To bardzo ważne, żeby każda osoba należąca do Twojej rodziny, która ma zamieszkać na wsi mogła wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Przeprowadzka z miasta na wieś to duża zmiana w życiu i podjęcie podobnej decyzji nie może być dziełem przypadku.

Jak wyprowadzić się na wieś?

Przemyślałaś(eś) swoją decyzję – wyprowadzka na wieś to spełnienie Twoich marzeń. W takim razie, jeśli już znalazłaś(eś) odpowiednie miejsce, zaplanuj przeprowadzkę. O czym musisz pamiętać? Przede wszystkim, postaraj się zorganizować całe przedsięwzięcie w rozsądnych ramach czasowych. Jeśli zaplanujesz przeprowadzkę w krótkim czasie, może się okazać, że zabraknie Ci go na wszystkie niezbędne przygotowania.

Przygotuj „przeprowadzkowy” budżet. Zastanów się, ile możesz i chcesz wydać na przeprowadzkę. Zmiana miejsca zamieszkania oznacza bowiem konkretne wydatki, na przykład na transport mienia czy wszystkie materiały, które są niezbędne do zapakowania Twoich rzeczy. Spisz listę wydatków – to pozwoli Ci przynajmniej orientacyjnie się na nie przygotować. Możliwe, że Twój przyszły dom lub mieszkanie będzie wymagało nakładów finansowych, to również weź pod uwagę.

Dlaczego w czasie przeprowadzki warto skorzystać z usług profesjonalnych firm przeprowadzkowych? Firmy dysponują nie tylko niezbędnym doświadczeniem, ale przede wszystkim wymaganym zapleczem transportowym, dzięki czemu przewiezienie Twojego mienia będzie o wiele łatwiejsze. Co więcej, Szafa Gra posiada także w swojej ofercie materiały potrzebne do pakowania rzeczy na czas przeprowadzki. 

REASUMUJĄC: wyprowadzka na wieś z miasta to bardzo poważna decyzja i ogromna zmiana w życiu, dlatego warto się bardzo dobrze nad nią zastanowić. Planując wyprowadzkę należy określić odpowiedni przedział czasowy, w którym chcemy się zmieścić oraz planowany budżet.

Tagi:
telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!