Telefon+48-570-880-586 Mailinfo@szafagra-przeprowadzki.pl

Radzimy jak spakować rzeczy do przeprowadzki

Radzimy jak spakować rzeczy do przeprowadzki

Przeprowadzka może przebiegać sprawnie, jeśli wcześniej dobrze przemyślimy i zaplanujemy cały proces. Kluczowym elementem jest sensowne zapakowanie wszystkich przedmiotów, które chcemy przewieźć. Dziś radzimy, jak spakować rzeczy do przeprowadzki.

Zorganizuj kartony

Wybierz się do supermarketu i poproś o różnej wielkości kartony, najlepiej takie z otworami do wygodnego noszenia. Wszystkie rzeczy dobrze jest pogrupować, a potem podpisać. Dzięki temu od razu wiemy, gdzie je wstawić i przy przeprowadzce nie będzie bałaganu. Dobrym sposobem, jest również zaznaczanie kartonów, w których znajdują się ważne lub delikatne rzeczy np. „Uwaga szkło”.

Zabezpiecz rzeczy

Aby podczas przeprowadzki nic nie uległo zniszczeniu ważne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, które chcemy przewieźć. Kubki i talerze warto owinąć w gazety lub folie bąbelkowe. Podobne należy zrobić w  przypadku telewizora, czy innych delikatnych rzeczy.

Wieszaki do worka

Podczas pakowania ważny jest porządek, aby później wszystko było łatwo rozpakować. Opłaca się założyć duży worek na wieszaki wraz z ubraniami, aby po przyjeździe ściągną worek i od razu zwiesić ubrania w szafie. Znacznie ograniczy to czas potrzeby do paskowania ubrań.

Woreczki strunowe

Są one wytrzymałe i przydatne także w trakcie przeprowadzki. Można nimi doskonale zabezpieczyć kosmetyki przed rozlaniem. Zanim jednak je zapakujemy, należy pamiętać, aby je pogrupować, a następnie szczelnie zamknąć. Nawet jeżeli się rozleją, to nie pobrudzą reszty bagaży.

Zwijaj ubrania zamiast składać

Zamiast składać ubrania w kostkę, lepiej jest je zwijać w rulony. Dzięki temu trikowi, walizka będzie w stanie pomieścić znacznie więcej ubrań. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę – ubrania nie pogniotą się w transporcie, a po wyjęciu z bagażu będą gładkie.

Firma przeprowadzkowa

Kiedy mamy już zaplanowaną przeprowadzkę i wiemy, ile mamy rzeczy do przeniesienia dobrze jest pomyśleć o wynajmie firmy przeprowadzkowej. Większość z nich gwarantuje profesjonalne zabezpieczenie przewożonych rzeczy, montaż i ustawienie mebli na życzenie klienta. Co najważniejsze, warto zwrócić uwagę, czy dana kompania wnosi rzeczy na górę do mieszkania.

Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych porad, jak spakować rzeczy do przeprowadzki. Chętnie posłuchamy, jakie Wy macie sposoby na sprytną i bezstresową przeprowadzkę?

telefon
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie! Polityka prywatności Rozumiem!